Živly
Živly jsou vůbec to nejzákladnější ohledně magie i čarodějnictví. Každý čaroděj by měl o nich něco vědět! To, jak je použijete, je jen na vás. Tyto popisy živlů jsou z knihy Škola Čarodějnictví od Debbe Topkinsové z výjimkou Éteru - ten je ode mne.
Země
Země je ženský živel zelené barvy. Je spojena se severem, nocí, období zimy a zatmění Měsíce v lunárním cyklu. Zemskými vlastnostmi jsou sjednocení, porozumění a stabilita. Na oltáři Zemi často zpodobňujeme kamenem. Uvnitř nás souvisí s fyzickým tělem a se stálostí, trpělivostí a schopností mlčet.
Živel země

Živel země

Vzduch
Vzduch je mužský živel žluté barvy. Vzduch souvisí s východním směrem, denním úsvitem, s obdobím jara a přibýváním Měsíce v lunárním cyklu. Oplývá vlastnostmi myšlení, inspirace a představivosti. Na oltáři je reprezentován peřím nebo hůlkou. Uvnitř člověka souvisí s vědomou myslí.
Živel vzduchu

Živel vzduchu

Oheň
Oheň je mužský živel červené barvy. Oheň je spojen s jižním směrem, polední dobou, s obdobím léta a úplňkem Měsíce v lunárním cyklu. Vlastnostmi ohně jsou vášeň, nadšení a odvaha. Na oltáři oheň reprezentují sirky nebo athame. Uvnitř nás koresponduje s Pravou vůlí a našim Vyšším Já.
Živel ohně

Živel ohně

Voda
Voda je ženský živel modré barvy. Voda souvisí se západním směrem, soumrakem, s obdobím podzimu a ubýváním Měsíce v lunárním cyklu. Vlastnostmi vody jsou emoce, soucit a vnímavost. Na oltáři je voda reprezentována pohárem. Uvnitř nás souvisí s citem, intuicí a s odvahou.
Živel vody

Živel vody

Éter
Éter je živel středu a božství. Na oltáři ho zastupují sošky bohů nebo svíce bohů (bílá svíce - Bohyně ; černá nebo červená svíce - Bůh). Jeho symbol může být malý kroužek nebo spojení všech živelných symbolů do jednoho, a tak nám vznikne davidova hvězda s čárou ve středu.
Volání živlů
Volání živlů do kruhu je velmi jednoduché. Stačí říct něco ve smyslu = Oheň - Strážce jižních směrů, volám tě do tohoto kruhu. Volám tě ohni k nám/ke mě; Něco podobného můžete říci ke každému živlu při volání, v pořadí - Země, Vzduch, Oheň a Voda.. Toto pořadí by se nemělo zaměňovat, ale je to jen na vás. Ještě na závěr vám řeknu: živly se volají například tím, že hůlku přiložíte k reprezentátoru živlu a odříkáte volací formuli daného živlu, ale je mnoho způsobů a je jen na vás, jaký bude ten váš. (Živel Éteru se nevolá, protože se místo něj volají bohové - Více v rubrice .. Spojení s božstvem)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one